Fala fałszywych konkursów zalała Facebooka. Trzeba na nie uważać!

Od jakiegoś czasu na Facebooku zauważyć można całą masę konkursów, które kuszą użytkowników serwisu wizją zdobycia łatwej gotówki czy też cennych nagród. Trzeba na nie uważać, bo za wszystkim kryją się oszuści, którzy dorabiają się w ten sposób i wykorzystując do wszystkiego różne znane marki.

Jakiś czas temu w sieci było głośno o fałszywym konkursie, za którym stał rzekomo sam Robert Lewandowski. As naszej reprezentacji miał w nim przekazać zwycięzcy nowe Audi RS7. Wiadomość o zabawie udostępniono ponad 30 tysięcy razy. Efekt?

Reklama

Rzekomi zwycięzcy, z którymi skontaktowali się oszuści, dostali później wiadomości, że żeby dopełnić formalności muszą wysłać jedynie dwa SMS-y. Każdy z nich kosztował 30,75 złotych brutto. Później przyszedł czas na konkurs, w którym wykorzystano wizerunek firmy Media Expert. Znów nabrała się na niego cała masa osób. Mechanizm był podobny.

Ostatnio głośno zrobiło się w sieci o podobnym oszustwie, w którym tym razem posłużono się marką Lotto. Zainteresowanie spreparowanym konkursem wyraziło ponad 50 tysięcy osób! Wizerunek, tych z pośród tej grupy, którzy wzięli udział w fałszywej zabawie, może zostać teraz wykorzystany niezgodnie z prawem.

Przedstawiciele Totalizatora Sportowego odnieśli się do całej sprawy w oficjalnym komunikacie:

"Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na portalu Facebook powstały profile o nazwie Lotto Polska (i inne podobnie ułożone nazwy), uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO, nie ma z nimi nic wspólnego. Profile te nielegalnie korzystają z logotypu LOTTO, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy" - czytamy w jego treści.

"Przestrzegamy Państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach - Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą Państwa spotkać z tego tytułu" - głosi dalsza część oświadczenia, które w całości znaleźć można tutaj.

Jak widać sprawa jest poważna, a oszuści nie próżnują. Nim więc zdecydujecie się wziąć udział w jakimś konkursie sprawdźcie bardzo dokładnie z kim macie do czynienia i czy dany profil nie jest przypadkiem fałszywy. Może was to uchronić przed sprowadzeniem na siebie kłopotów.

Zobacz również:

Wpadka dilera z Krakowa. Próbował sprzedać narkotyki policjantom!

Nowe, luksusowe życie najprzystojniejszego przestępcy świata!

Kaktusy, papryczki i kukurydza z wiertarki. Najgłupsze wyzwania z jedzeniem!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje