Facebook konkurencją dla Tindera? Nowa opcja pomoże znaleźć miłość?

Facebook wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które poszukują swojej drugiej połówki w sieci i wprowadza do swojej aplikacji coś, co ułatwi im nawiązywanie kontaktów z nieznajomymi. Czyżby próbował tym osłabić pozycję Tindera?

Funkcja Discover People, bo o niej mowa, jest stopniowo wprowadzana po stronie serwerów Facebooka, więc może pojawić się na naszym smartfonie właściwie w każdej chwili.

Reklama

Discover People pozwoli znaleźć ludzi wybierających się na te same wydarzenia, co my. Dzięki niej zlokalizujemy też osoby z tego samego miasta czy nawet z tej samej firmy. Wszystko po to, aby ułatwić nawiązywanie nowych znajomości.

Opcja ta dotarła, jeszcze pod koniec ubiegłego roku do części użytkowników w formie testowej. Teraz jednak ma trafić do finalnej wersji aplikacji i ostatecznie dotrzeć do wszystkich osób.

Zasada jej działania jest raczej prosta: wystarczy wypełnić swój profil podstawowymi informacjami, a po wejściu w Discover People sprawdzić, jakie osoby, zdaniem Facebooka, powinny znaleźć się w gronie naszych zainteresowań czy sympatii. Nie znajdziemy wśród nich naszych znajomych z listy, bo funkcja ma służyć nawiązywaniu nowych znajomości.

Brzmi to trochę tak, jakby Facebook zmieniał się w aplikację randkową, prawda? Jednak jak zapewniają twórcy, nowa funkcja może pomóc nie tylko spragnionym miłości, ale i rekrutującym lub osobom zajmującym się networkingiem biznesowym. Pomaga też dotrzeć do mieszkańców miast i budować lokalne inicjatywy.

Co o tym myślicie? Będziecie korzystać z nowej funkcji? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Jesteś na L4? Uważaj z Facebookiem, bo ZUS dokładnie go sprawdza!

Fala fałszywych konkursów zalała Facebooka. Trzeba na nie uważać!

7 typów znajomych z Facebooka, które warto zablokować dla świętego spokoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | miłość

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje