E-papieros wybuchł mu w ustach! Stracił przez niego kilka zębów!

Jak się okazuje e-papierosy potrafią być cichymi zabójcami. Przekonał się o tym pewien Amerykanin, któremu elektroniczny papieros wybuchł w ustach i przez którego mocno się on poparzył i stracił kilka zębów.

Andrew Hall, 30-latek z Idaho, stracił siedem zębów i doznał poparzeń drugiego stopnia po tym, jak e-papieros eksplodował mu w ustach. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w momencie, kiedy mężczyzna szykował się do pracy.

Reklama

Mimo ogromnego bólu Andrew zdążył jeszcze zrobić kilka zdjęć z miejsca zdarzenia. Widać na nich skalę zniszczeń, jakich dokonał wybuch. Gdy jego stan się ustabilizował Amerykanin napisał o wszystkim na swoim Facebooku. Jego post doczekał się prawie 70 tysięcy reakcji i blisko 440 tysięcy dalszych udostępnień.

Mężczyzna używał e-papierosa od ponad pół roku. Jak twierdzi robił wszystko to, co zalecał producent i w odpowiedni sposób ładował urządzenie.

"W wyniku tego wypadku straciłem siedem zębów i mam poparzenia drugiego stopnia. Z twarzy i szyi lekarze wyciągali mi kawałki plastiku. Nie mam pojęcia, jak do tego doszło" - skomentował całe zajście 30-latek.

Andrew podzielił się w internecie zdjęciami umywalki i ścian w łazience, aby przedstawić namacalny dowód tego, co się stało i aby ostrzec innych palaczy.

Niestety znaleźli się tacy, którzy sugerowali, że mężczyzna kłamie i na pewno nie stało się to z winy e-papierosa. Andrew nie mógł uwierzyć, że w obliczu czegoś tak strasznego ktoś zarzuca mu kłamstwo.


W obronie mężczyzny stanęli jednak inni, którzy również zostali poszkodowani w podobny sposób. W lutym 2016 roku w Kentucky e-papieros eksplodował mężczyźnie w spodniach i poparzył mu nogę. Z kolei w Teksasie ktoś oskarżył głównego producenta tego urządzenia po tym, jak doznał podobnych obrażeń.

W Nowym Jorku e-papieros także eksplodował w ustach mężczyzny, rozdzierając mu język na pół. Między 2015 a 2016 zgłoszono w sumie 66 przypadków ciężkich poparzeń.

W obliczu tych wydarzeń Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) ogłosiła niedawno dwudniowe warsztaty, podczas których skrupulatnie badane będą niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem elektronicznych papierosów.

Zobacz również:

Mógł stracić życie przez słuchawki w uszach!

Człowiek-pech. Ten facet naprawdę nie miał w życiu lekko

Dzielny 2-latek uratował swojego brata bliźniaka! - wideo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje