Dziwne zwyczaje świąteczne z całego świata!

Czarny Piotr - pomocnik Mikołaja

Zwarte Piet, czyli Czarny Piotr to pomocnik Sinterklassa, czyli odpowiednika naszego Mikołaja w Holandii. Jest on jego kimś na wzór elfa i towarzyszy mu w roznoszeniu prezentów.

Ogórki na choinkach

Reklama

Na choince wiesza się naprawdę różne rzeczy. Przykładowo w Niemczech trafia na nią ozdoba w kształcie ogórka. Jest on ukrywany w gałązkach drzewka, a dziecko, które go znajdzie nie tylko zostanie obdarowane dodatkowym prezentem, ale też będzie miało szczęście przez cały następny rok.

Dodatkowe nakrycie dla zmarłego

W Polsce dodatkowe nakrycie przygotowuje się dla głodnego wędrowca. W Portugalii jest nieco inaczej, gdyż pozostawia się je dla bliskiej osoby zmarłej. Ma to sprawić, że przez kolejny rok otoczy ona opieką swoich najbliższych.

Święta - ulubiona pora czarownic

Święta są ulubioną porą czarownic w Norwegii. Mieszkańcy tego kraju w czasie ich trwania chowają więc wszystkie miotły, gdyż przyjęło się, że czarownice szukają w Boże Narodzenie nowych środków lokomocji.

Co wy na to? Któryś zwyczaj zaskoczył was szczególnie? Znacie inne dziwne świąteczne tradycje? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

9 rzeczy, z którymi kojarzą się święta!

Życzenia świąteczne na poważnie i na wesoło! To może ci się przydać!

Teksty, które padają przy każdym świątecznym stole!

Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | Boże Narodzenie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje