Dzielni strażacy z Przemkowa uratowali dwa małe szczeniaki!

W ostatni piątek w mieście Przemków miała miejsce niezwykła akcja ratownicza z udziałem tamtejszej straży pożarnej. Dzielni strażacy uratowali w niej dwa małe szczeniaki, które znalazły się w poważnych tarapatach. Gdyby nie oni, z psiakami mogło być naprawdę bardzo źle i wypadek przypłaciłyby one życiem.

Akcja miała miejsce w piątek po południu. Funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie wezwano do pomocy dwóm małym szczeniakom, które wpadły do kanalizacji. Gdy strażacy zjawili się na miejscu, dokonali rozpoznania przy pomocy kamery termowizyjnej, jednak po tym jak nie przyniosło ono efektu, byli oni zmuszeni przerwać akcje ratunkową.

Reklama

To nie był jednak wcale koniec tej historii, ponieważ po powrocie do jednostki do strażaków zgłosił się jeden z okolicznych mieszkańców, który usłyszał docierające z kanalizacji piski małych piesków.

Strażacy nie tracąc czasy od razu wrócili na miejsce zdarzenia i wznowili działania ratownicze. Jeden z nich, wyposażony w specjalny aparat chroniący drogi oddechowe, wszedł do studni i kanału kanalizacyjnego, gdzie odnalazł jednego ze szczeniaków. Drugi jak się okazało znalazł się w o wiele gorszym położeniu, uwięziony w pionie kanalizacyjnym między kondygnacjami. Strażacy znaleźli jednak sposób, by go uwolnić.

Zgodnie z relacją jednego ze świadków zdarzenia, funkcjonariusze wycięli otwór w jednej z żeliwnych rur i przy pomocy strumienia wody wypłukali drugiego z psiaków na powierzchnię. Oba szczeniaki, całe i zdrowe trafiły następnie z powrotem do swoich właścicieli. Akcja ratunkowa trwała w sumie aż pięć godzin.

Strażacy z Przemkowa o całej zdarzeniu poinformowali na swoim Facebooku. Ich relacje oraz więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

Zobacz również:

Nowotwór, zdrada żony i paraliż - ten człowiek naprawdę nie miał w życiu lekko

Najsmutniejszy miś na świecie wciąż czeka na ratunek

Historie tych osób przywracają wiarę w ludzkość

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje