Dzięki tym wskazówkom poprawisz swoją pamięć!

Każdy z nas z wiekiem coraz bardziej odczuwa, że jego pamięć już nie pracuje tak jak kiedyś. Są jednak sposoby, aby temu zapobiec! Wybraliśmy sześć, naszym zdaniem najbardziej przydatnych, dzięki którym uda ci się poprawić swoją pamięć.

Pij zieloną herbatę

Reklama

Chińscy naukowcy twierdzą, że regularne picie zielonej herbaty polepsza naszą pamięć. Dzięki zawartości molekuł EGCG wpływa także na opóźnianie i zapobieganie rozwojowi choroby Alzheimera. 

Poczytaj przed spaniem

„Najlepszym sposobem na poprawę naszej pamięci jest przyswojenie jakichś informacji tuż przed pójściem spać. Dzieje się tak dlatego, że w tym czasie jest mniej „nowości”, które zaprzątają nasz mózg, więc na drugi dzień będziesz pamiętać daną rzecz lepiej” – przekonuje specjalista od pamięci i wykładowca psychologii na uniwersytecie w Bournemouth, doktor Andrew Johnson.

Rzuć palenie

Jeśli palisz oczywiście. Palenie bardzo szkodzi naszej pamięci. Potwierdzili to badacze z uniwersytetu Northumbria w Anglii. W przeprowadzonym na 69 studentach (wiek 18-25) badaniu wyszło, że ci, którzy nigdy nie palili zapamiętali aż  81% zadania. Palacze o średniej 60 papierosów na tydzień – zaledwie 59%. 

Dowiedz się więcej na temat: pamięć | porady

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje