Działa jak narkotyk i masz go w swoim domu! Szokujące wyniki badań!

Stwierdzenie, że cukier uzależnia wcale nie jest przesadzone. Potwierdzają to najnowsze wyniki badań naukowców z USA, które sugerują, że naprawdę trzeba z nim uważać.

Cukier pobudza tzw. ośrodek nagrody, która sprawia, że tak wielu z nas chce go wciąż więcej i więcej, co w konsekwencji mocno nas od niego uzależnia i z wolna zabija.

Reklama

Naukowcy z University of Utah dokonali ostatnio w tej kwestii przełomowego i szokującego odkrycia - zwiększenie spożycia cukru o 25 procent powyżej ilości uważanej do tej pory za bezpieczną wywiera dramatycznie niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Badania poparte zostały eksperymentem - wystarczyły 3 dodatkowe puszki gazowanego napoju dziennie, by poddane mu zwierzęta zaczęły umierać.

Zaskakujący rezultat sprawił, że naukowcy poddali w wątpliwość obowiązujące obecnie zalecenia odnośnie spożycia cukru. Wyniki ich pracy są o tyle szokujące, że dawki były niewiele większe od przyjętych norm sugerowanych przez Światową Organizację Zdrowia i wynoszących około 10-12 łyżeczek.

"Udowodniliśmy, że ilość cukru, jaką ludzie zwykle spożywają i jaka jest uznawana za bezpieczną, jest szkodliwa dla myszy. Dawka jaką im podawaliśmy jest faktycznie spożywana przez 13-25 procent Amerykanów" - powiedział doktor James S. Ruff, główny autor badań.

Co o tym sądzicie? Ograniczycie spożycie cukru czy nie ma na to szans, a może już dawno to zrobiliście? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Ilość cukru w tych produktach mocno cię zaskoczy!

Czym różni się zwykła cola od dietetycznej? To wideo szokuje!

Radioaktywne produkty i przedmioty, które znajdziesz w swoim domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje