Duch w sypialni? To wideo podzieliło internautów

Jakiś czas temu w sieci pojawiło się nagranie z sypialni pewnej kobiety, na którym rzekomo nawiedza ją duch. Oczywiście jak to w podobnych przypadkach bywa, wideo wywołało wiele kontrowersji. Zdania na jego temat są podzielone - jedni uznają, że to kolejny dowód na istnienie zjawisk paranormalnych, inni, że materiał to tylko sprytna manipulacja.

Dziewczyna widoczna na zdjęciu to niejaka Iris J Alamo, która nagranie z rzekomym nawiedzeniem umieściła na swoim Facebooku 26 września tego roku.

Reklama

"Trwało to prawie rok, ale w końcu złapałam coś na wideo, pewnie dlatego nie mogę spać w nocy" - takim komentarzem zostało opatrzone nagranie, które na samym Facebooku Iris osiągnęło ponad 500 tysięcy wyświetleń, notując dalsze prawie 1,5 miliona odsłon na jednym z kanałów na YouTubie.

Liczby te nie wzięły się jednak znikąd, ponieważ to co dzieje się w materiale jest naprawdę niepokojące. Zobaczcie zresztą sami:

Wideo, gdy tylko rozeszło się w sieci, od razu podzieliło internautów. Dla jednych jest ono niezbitym dowodem na to, że zjawiska paranormalne naprawdę istnieją. Inni z kolei dopatrują się w nim sprytnej manipulacji, której celem jest to, by o Iris zrobiło się głośno.

O tym, że materiał faktycznie może być oszustwem, świadczy m.in. to, co można zauważyć około 20-tej sekundy nagrania. Wtedy, gdy dobrze się przyjrzymy i co zaznaczyliśmy na poniższym zdjęciu, na wideo można dostrzec, że coś się porusza. Być może jest to coś w rodzaju żyłki, którą najpierw ktoś otwiera drzwi, a potem ściąga z Iris kołdrę.

Pewności co do tego czy rzeczywiście tak było oczywiście nie mamy. Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Nagranie to dowód, że duchy naprawdę istnieją czy kiepski żart? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

300-letnie zwłoki otwierają oczy? To wideo przeraża i zastanawia

Duchy, opętania, egzorcyzmy. Wymysł Hollywood czy przerażająca prawda?

Duch na huśtawce? To wideo daje do myślenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wideo | zjawiska paranormalne | duchy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje