Duch nawiedza ten zamek od lat! Mają na to certyfikat!

Pracownicy tego zamku zdążyli się już przyzwyczaić do podejrzanych hałasów i kroków w salach. Wiedzą o istnieniu ducha, a nawet znają jego dokładną tożsamość.

Krzysztof Gorczyca, jeden z nadzorców zamczyska w Gosławicach, ujawnia kulisy tej niebywałej historii. W 1768 roku specjalna komisja arcybiskupa przesłuchała lokalnego proboszcza i innych świadków. Na podstawie ich zeznań potwierdzono obecność ducha, a nawet fakt, że jest nim dawny właściciel okolicznych ziem - Konstanty Lubrański.

Reklama

Duch 18-wiecznego szlachcica nie może ponoć zaznać spokoju po śmierci, ponieważ zagarnął ziemię parafii zmuszając jej mieszkańców do życia w biedzie.

Jak wskazują opisy ludzi sprzed 250 lat zjawa ma wygląd starszego mężczyzny z czarnym spoconym wąsem, a jego wyraz twarzy wskazuje na strudzenie podróżą. Jest on ubrany w długą, pomarańczową szatę oraz rogatą czapkę. Przemieszcza się za pomocą świni o smoczym pysku ziejącym ogniem.

W całej Polsce nie ma drugiego takiego zamku, który ma papiery na istnienie ducha. Nadzorca zamczyska zaprasza do jego zwiedzania. Wybierzecie się?

INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje