Darmowe bilety kolejowe dla 18-latków. Nowy pomysł UE

Podróżowanie to świetna rzecz. Zwłaszcza, gdy odbywa się małym nakładem finansowym. Do podobnych wniosków doszli członkowie Europarlamentu, którzy debatowali niedawno nad projektem specjalnego darmowego biletu dla każdego 18-latka z Unii, który umożliwiłby młodym zwiedzanie kontynentu bez konieczności płacenia za transport.

Specjalny bilet Interrail, zgodnie z założeniami pomysłodawców projektu, pozwalałby każdemu świeżo upieczonemu 18-latkowi z obywatelstwem Unii na podróżowanie koleją po kontynencie przez maksymalnie miesiąc.

Reklama

"Chcielibyśmy, żeby każdy młody członek Unii otrzymał taki bilet na swoje 18. urodziny i podróżując mógł poznać piękno oraz różnorodność Europy" - powiedział eurodeputowany Manfred Weber, zaangażowany w całe przedsięwzięcie.

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami, projekt biletu dla każdego 18-latka kosztowałby Unię około 1,5 miliarda euro. Co o tym sądzicie? Jesteście za tym, by taka inicjatywa weszła w życie czy też waszym zdaniem to tylko niepotrzebny wydatek? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Tę koszulkę powinien mieć każdy podróżnik!

Zmienił furgonetkę w przytulne mieszkanie!

Podróżując po świecie robi sobie selfie ze zwierzętami!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróże

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje