Ciągle szukasz wymówek? Jego historia zmotywuje cię do działania!

Młody chłopak odkrywa swoje przeznaczenie i zostaje zawodowym zapaśnikiem. Historia z pozoru brzmi banalnie. Jest tylko jedno "ale".

Krótkometrażowy dokument "Zion" to niebywała historia 21-letniego zapaśnika Ziona Clarka. Chłopak od początku nie miał łatwo. Urodził się bez nóg i już jako niemowlę został porzucony przez własną matkę. W dzieciństwie przebywał u kilku rodzin zastępczych, aż w końcu na jego drodze pojawiła się Kimberly Clark.

Reklama

Kobieta stała się prawną opiekunką Ziona i sprawiła, że zaczął uprawiać zapasy. Po niełatwym dzieciństwie to właśnie sport zmienił jego życie. Chłopak nauczył się dyscypliny, a swoim życiowym kredo uczynił hasło: "No excuses", które wytatuował na swoich plecach.

Pomimo swojej niepełnosprawności Zion nie używa protez. Ich noszenie jest dla niego bardzo bolesne, dlatego zamiast nich porusza się na swoich dłoniach.

Swojego trenera chłopak traktuje jak ojca. To dzięki niemu osiągnął liczne sukcesy w zapasach. Wspólnie stworzyli taki system treningów, który nie tylko uwzględnia jego niepełnosprawność, ale również go nie oszczędza.

Film miał swoją premierę w 2018 roku podczas Festiwalu Filmowego w Sundance. Na Netflliksie można go oglądać od 10 sierpnia.

Inspirująca historia Ziona pokazuje co tak naprawdę oznacza wola walki, nawet jeśli los okrutnie sobie z ciebie zakpił. Wystarczy niewiele ponad 10 minut, aby przekonać się, że wszelkie ograniczenia są tylko w twojej głowie!

INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje