Chciała pomóc bezdomnemu. Odmówiono jej obsługi

Ludzie bezdomni często zupełnie bezpodstawnie są traktowani przez resztę społeczeństwa jako gorszy element. Kilka dni temu przekonała się o tym pewna kobieta, która chciała kupić coś bezdomnemu w jednym z warszawskich lokali gastronomicznych i odmówiono jej obsługi. O wszystkim napisała na swoim Facebooku.

Zdarzenie miało miejsce w jednej z restauracji sieci KFC. Pani Iza stała akurat w kolejce, gdy do środka wszedł bezdomny mężczyzna, który poprosił ją o kupno kawy i czegoś do jedzenia. Kobieta zgodziła się bez wahania, jednak w tym momencie zbliżyła się do niej jedna z pracownic KFC, oznajmiając jej, że nie może przyjąć zamówienia.

Reklama

Pani Iza nie dała jednak za wygraną, gdyż zawodowo zajmuje się pomocą osobom bezdomnym i po kilku minutach oczekiwania jej zamówienie zostało ostatecznie przyjęte. Mimo tego kobieta postanowiła napisać o wszystkim na Facebooku, kierując swoją wiadomość do oficjalnego profilu KFC na tym portalu:

Pod postem autorstwa pani Izy od razu wywiązała się żywa dyskusja. Część osób w pełni się z nią zgodziła, podczas gdy inni uznali np., że absolutnie sytuacji nie można odnosić do całego KFC oraz, że często bezdomni sami pracują na swoją kiepską opinię. Kilka osób opisało także swoje doświadczenia, gdy chcieli pomóc i źle się to dla nich skończyło.

KFC postanowiło ustosunkować się do całego zajścia i odpowiedziało na wiadomość pani Izy pisząc, że drzwi wszystkich restauracji sieci są otwarte dla każdego człowieka, prosząc ją także o kontakt w wiadomości prywatnej. Co z tego ostatecznie wynikło niestety nie wiemy.

Jedno jest natomiast pewne - nie traktujmy wszystkich tą samą miarą i do każdej osoby, także bezdomnej, starajmy się podejść indywidualnie. Dziś to ktoś może potrzebować naszej pomocy, jutro my możemy oczekiwać jej od kogoś innego. Warto o tym pamiętać i być dla siebie życzliwymi ludźmi.

Zobacz również:

Dobra zmiana w Polskim Radiu atakuje Wojciecha Manna? Jest reakcja internautów

Ksiądz Kneblewski znów szokuje. Dostało się WOŚP i parom bez ślubu

Zachował się jak prawdziwy Święty Mikołaj. Spełnił marzenie umierającego chłopca

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska | historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje