Była tak słaba, że nie mogła chodzić. Miłość ludzi postawiła ją na nogi

Takie historie nie powinny w ogóle się wydarzać, a jednak do nich dochodzi, ponieważ niektórzy ludzie chyba naprawdę nie mają serca. Na całe szczęście są też jeszcze na świecie ci, którym los krzywdzonych zwierząt nie jest obojętny.

Gwen to suczka rasy pitbull. Wolontariusze z organizacji SPCA of Texas znaleźli ją przetrzymywaną z trzynastoma innymi psami przeznaczanymi do walk. Wychudzona i odwodniona Gwen była przykuta ciężkim łańcuchem do starego samochodu. Kiedy ją uwolniono, była tak słaba, że nie mogła chodzić.

Reklama

Gdy wolontariusze zabrali Gwen do weterynarza, okazało się, że wycieńczone zwierzę może wkrótce zdechnąć. Lekarz stwierdził, że w jej żyłach prawie w ogóle nie płynie już krew, w związku z czym konieczna była natychmiastowa transfuzja.

Troskliwa opieka medyczna oraz wsparcie wolontariuszy sprawiły, że Gwen udało się uratować i z czasem doszła do siebie. Najpierw fizycznie, a później psychicznie, gdy była już w stanie komuś zaufać i zrozumiała, że nic jej nie grozi.

Obecnie Gwen ma już nowy dom i kochającą rodzinę oraz wesołe towarzystwo w postaci psa swojej właścicielki i jej czterech kotów. Dzięki temu w pełni odżyła i po psie, który kiedyś z trudem utrzymywał się na nogach, nie ma już śladu.

Zobacz również:

Była w dramatycznym stanie, ale udało się ją uratować!

Znajdował się na skraju śmierci. Przeżył i zmienił się nie do poznania!

Pozbyli się go ze starymi rzeczami. On dalej wiernie na nich czekał

Więcej materiałów o zwierzętach czeka na was oprócz tego na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje