Był tak zaniedbany, że nie mógł chodzić. Udało się mu pomóc!

Kiedy pewien mężczyzna z amerykańskiego Pittsburgha w stanie Pensylwania znalazł tego kota u swojej krewnej, wyglądał on naprawdę tragicznie. Po tym jak odpowiednio się nim zajęto, zyskał jednak nowe, lepsze życie.

Znaleziony kot mieszkał ze swoją 82- letnią właścicielką w jej domu. Kobieta choruje na Alzheimera, przez co nie mogła o niego odpowiednio dbać. Kot był bardzo zapuszczony i dopiero w schronisku została mu udzielona konieczna pomoc.

Reklama

Hidey dostał swoje imię nie bez powodu - cały czas chował się przed ludźmi. Zachowanie to jednak było spowodowane jego złym stanem, gdyż prawdopodobnie każdy dotyk sprawiał mu ból.

Po tym jak został ogolony i przeszedł metamorfozę uwielbia kontakt z ludźmi. Kociak zamieszkał z kuzynem 82-letniej kobiety, który go u niej odnalazł.

To, co spotkało Hidey'a od razu przywołało nam na myśl historię pewnego psiaka, który również został mocno zaniedbany przez swojego właściciela. Doszło przez do tego, że miał on na sobie aż 16 kilogramów futra.

Pies spędził w sumie 7 lat w brudnej stodole i opuszczał ją tylko sporadycznie. Świadczyło o tym to, że gdy go obcięto i mógł się w końcu swobodnie poruszać, miał wyraźne problemy z chodzeniem. Z czasem jego stan uległ jednak na szczęście poprawie. Jego przemianę obrazuje poniższe wideo:

Jeśli zobaczycie kiedyś, że ktoś nie radzi sobie ze swoim zwierzęciem nie pozostawajcie na to bierni i pomóżcie alarmując odpowiednie służby. Żadne zwierzę nie powinno przechodzić przez podobną traumę, co zwierzaki powyżej.

Zobacz również:

To niezwykłe pożegnanie wzrusza do łez! 

Są dla siebie jak bracia. Połączyła ich niezwykła więź

Pies bohater uratował dziecko przed grzechotnikiem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | koty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje