Był tak zaniedbany, że miał na sobie prawie 16 kilogramów futra

Ten pies był tak mocno zaniedbany, że futro, które go porosło ważyło prawie 16 kilogramów. Gdy pies został obcięty, zmienił się nie do poznania!

Lazarus 7 ostatnich lat spędził zamknięty w brudnej stodole swojego właściciela. Gdy ten zachorował sąsiad mężczyzny poprosił o zajęcie się psem dwie wolontariuszki ze schroniska. To właśnie dzięki nim udało się uwolnić psa i ostrzyc go, by mógł normalnie funkcjonować.

Reklama

O skali zaniedbania zwierzęcia najlepiej świadczy fakt, że jego futro ważyło niemal 16 kilogramów. Z poniższego materiału wideo można też wywnioskować, że pies niezbyt często opuszczał swoje legowisko w stodole, gdyż po strzyżeniu miał wyraźne problemy z chodzeniem.

Gdy psu obcinano sierść był on nieco niespokojny, bo nie znał wcześniej tego uczucia. Po wszystkim Lazarus się jednak uspokoił i efekty najwyraźniej mu się spodobały. Nic dziwnego - na pewno poczuł się o wiele lżejszy.

"Nie bał się ludzkiego dotyku, ale było widać, że nie był do niego przyzwyczajony. Szybko jednak się to zmieniło, zwłaszcza że dostawał od nas różne smakołyki" - powiedziała jedna z wolontariuszek.

Gdy Lazarusowi obcięto futro okazało się, że miał on złamany ogon i kilka siniaków. Jego życiu nie zagraża już jednak niebezpieczeństwo. Zajęli się nim wolontariusze organizacji Big Fluffy Dog Rescue z Virginii, pod okiem których pies dochodził będzie do zdrowia i oczekiwał na nowych właścicieli.

Zobacz również:

Była w dramatycznym stanie, ale udało się ją uratować

Właściciel strasznie ich zaniedbał. Przeżyli, bo mieli siebie

Spędziła pod drzwiami szpitala 6 dni, wiernie czekając na swoją właścicielkę

Więcej materiałów o zwierzętach znajdziecie oprócz tego na stronie fisie.pl:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje