Brakowało im zieleni, więc stworzyli ogrody na dachach!

W dzisiejszych czasach wiele dużych, gęsto zabudowanych miast zmaga się z problemem małej liczby terenów zielonych. Starają się one jednak wychodzić temu problemowi naprzeciw i to w bardzo oryginalny sposób, tworząc niezwykłe ogrody na dachach budynków. Efekty są fantastyczne, zobaczcie sami!

Budynek na powyższym zdjęciu to ACROS Prefectural International Hall, znajdujący się w japońskiej Fukuoce. Na powierzchni niemal 93 tysięcy metrów kwadratowych znajdują się m.in. Międzynarodowe Centrum Konferencyjne, sala koncertowa lokalnej orkiestry symfonicznej oraz galerie sztuki. Dach konstrukcji pokrywa w sumie około 35 tysięcy roślin w 76 gatunkach.

Reklama

Nathan Phillips Square w Toronto

Nathan Phillips Square to zielona wizytówka kanadyjskiego Toronto. Takie widoki i łąka kwiatów w samym centrum wielkiego miasta? Coś pięknego!

Uniwersytet Technologiczny Nanyang w Singapurze

Uniwersytet Technologiczny Nanyang w Singapurze to nie tylko jedna z najlepszych i najbardziej rozwiniętych, ale także najbardziej zielona jednostka naukowa na świecie. Na budowę tego wyjątkowego kampusu wydano w sumie bagatela 38 milionów dolarów!

Chicago City Hall

Na dach tego budynku w Chicago dostać można się tylko w wyznaczone dni ze specjalną wycieczką, gdyż nie jest on przeznaczony do ciągłego publicznego zwiedzania. Widać go jednak z 33 znajdujących się dookoła wyższych wieżowców.

Dolina Muminków w Saitamie

Pamiętacie bajkę "Muminki". Mamy dla was niespodziankę - Dolina Muminków istnieje naprawdę, choć nie znajduje się gdzieś na terytorium Finlandii, lecz w japońskiej Saitamie.

Kompleks hotelowy Rogner Bad Blumau w Bad Blumau

Na zielone dachy postawiono także w Austriackim kompleksie hotelowym Rogner Bad Blumau. Znajdujące się tam budynki to prawdziwe dzieła sztuki współczesnej. Atmosfera niczym z bajki gwarantowana!

Który budynek podoba się wam najbardziej? Może znacie inne tego typu miejsca z zielonymi, roślinnymi dachami? Jeżeli tak, dajcie nam o nich znać. Czekamy na wasze komentarze!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ogrody | architektura

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje