9 zastosowań coca-coli, które warto znać

Coca-cola to nie tylko jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Znajduje ona również praktyczne zastosowanie w wielu różnych życiowych sytuacjach. Część z nich przedstawiamy i opisujemy poniżej.

Pożeracz rdzy i tłustych plam

Reklama

Stara śrubka nie chce się wykręcić? Masz w garażu plamę po oleju? Z pomocą przyjdzie ci coca-cola. Kwas fosforowy, dwutlenek węgla oraz cukier, które się w niej znajdują skutecznie usuną rdzę oraz pomogą pozbyć się plamy.

Pomoc przy opalaniu

W ciepłe dni coca-cola może przydać się nie tylko po to, by ugasić pragnienie. Okazuje się, że świetnie nadaje się ona również do opalania. Entuzjaści tej metody twierdzą, że popularny napój przyspiesza działanie promieni słonecznych oraz pozwala utrzymać się opaleniźnie na dłużej.

Sposób na gumę do żucia

Guma we włosach lub na podeszwie buta bywa niezwykle denerwująca. Za sprawą coca-coli wcale nie musi tak jednak być. Wystarczy namoczyć nią nieco posklejane kosmyki lub wylać jej trochę na podeszwę buta. Po kilku minutach po gumie nie będzie już śladu.

Recepta na ból i swędzenie

Jeżeli ukąsi cię komar lub pszczoła, a nie masz pod ręką odpowiedniego specyfiku, który złagodzi ból, w jego miejsce wiele osób sugeruje użyć coli. Ponoć świetnie łagodzi ona ból i swędzenie.

Sposób na zaśniedziałe srebro

Masz w domu zaśniedziałą srebrną biżuterię lub zastawę? Zanurz je w naczyniu wypełnionym coca-colą na kilkadziesiąt minut. Następnie umyj wszystko w wodzie i wytrzyj do sucha. Twoje srebra odzyskają dawny blask!

Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | porady

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje