9 rzeczy, z którymi kojarzą się święta

Święta to szczególny okres. Jedyny taki w roku. Wtedy spotykamy się z rodziną, dzielimy opłatkiem oraz składamy sobie życzenia. Co jeszcze kojarzy się nam z Bożym Narodzeniem? Sprawdźcie poniższą listę!

Kevin sam w domu

"Kevin sam w domu" to świąteczna pozycja obowiązkowa. Większość z nas jest już do tego tak przyzwyczajona, że nie wyobraża sobie bez niego świąt. Do tego stopnia, że kiedy telewizja Polsat planowała zdjąć film z anteny zaraz pojawiło się wiele petycji, by tego nie robiła. Wy też co roku oglądacie Kevina?

Sprzątanie

Reklama

Świąteczne porządki nie ominą nikogo. Każdy ma ręce pełne roboty i nie wie, gdzie włożyć je najpierw. Sprzątanie to zdecydowanie najgorsza rzecz jaka kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Dwa dni odpoczynku, ale wcześniej kilka dni biegania z odkurzaczem, mycia okien, zmywania naczyń, pieczenia i gotowania. Masakra!

Mandarynki


Zapach mandarynek to coś, co zdecydowanie kojarzy się ze świętami. Pojawiają się one chyba we wszystkich polskich domach. Nie ma się jednak czemu dziwić - w grudniu smakują najlepiej! Nie warto więc z nich rezygnować!

Choinka


Najlepiej żywa, ale jeśli nie ma żywej może być też sztuczna. Choinka z lampkami i bombkami to coś, bez czego święta tracą swój urok. Drzewko to także pretekst do kupna cukierków, które czasem się na niej wiesza.

Pasterka

Dla jednych okazja do wyjątkowej modlitwy, dla innych szansa na świąteczne spotkanie ze znajomymi i uczczenie świąt w drodze powrotnej, jeżeli wiecie co mamy na myśli. Tak czy inaczej, pasterka ma swój niewątpliwy urok i warto się na nią wybrać, choć czasem, po wigilijnej uczcie ciężko się na nią ruszyć.

Stoły pełne jedzenia


Skoro już wspomnieliśmy o wigilijnej uczcie tym, co także kojarzy się ze świętami są stoły pełne jedzenia. Znacie to uczucie, kiedy wiecie, że nie powinniście już jeść, ale sięgacie jeszcze po kawałeczek ciasta? My też!

Kolędy

Nie każdy je śpiewa, ale zawsze lecą gdzieś w tle, w telewizji czy też w radiu. Czasem znajdzie się również przy stole ktoś bardziej muzykalny, kto próbuje je śpiewać. Kończy się to różnie, ale zawsze jest zabawnie!

Prezenty


Święta to bezapelacyjnie czas, kiedy każdy dostaje to co lubi najbardziej, czyli prezenty. Lubimy je kupować, po to aby widzieć później zadowolone twarze naszych bliskich, no chyba, że obdarowaliśmy kogoś czymś nietrafionym. Kupowanie prezentów to bowiem często loteria i trzeba naprawdę uważać.

Rodzina

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Coś jest w tym przysłowiu, ale w święta warto postarać się, by atmosfera była naprawdę ciepła i miła. Odłóżcie więc wszystkie spory na bok, nie gadajcie o polityce i spróbujcie cieszyć się spędzanymi razem chwilami.

O czymś zapomnieliśmy? Święta mocno kojarzą się wam z czymś jeszcze? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz również:

Teksty, które padają przy każdym świątecznym stole!

Tak Polacy spędzali wolny czas, gdy nie mieli komputerów

11 niezapomnianych rzeczy z lat 90.!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Boże Narodzenie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje