8 rzeczy, których pewnie nie wiesz o swoim ciele!

Nasze ciało wciąż ma wiele nieodgadnionych i zaskakujących możliwości. O pewnych rzeczach nawet nie zdajemy sobie na co dzień sprawy. Te fakty na pewno cię zaskoczą!

Z wiekiem nasza inteligencja spada

Reklama

Nieraz zapewne słyszałeś, że starsze osoby są mądrzejsze i trzeba się ich słuchać. Owszem może mają one od nas większe doświadczenie, ale badania wskazują, że wraz z wiekiem tracimy naszą inteligencję. Każdego dnia przeciętny człowiek traci więcej niż 1000 szarych komórek. 

Serce przyszłość ci powie...

Wiesz, że twoje serce może przewidzieć nadciągające wydarzenia? To nie żart. Jak wykazały badania przeprowadzone na trzech uniwersytetach (Kalifornia, Illinois, Włochy), jeśli twoje serce bez powodu zaczyna bić szybciej, wydarzy się coś ekscytującego albo strasznego. Badacze odkryli, że 10 sekund przed pokazaniem im wywołujących ekscytację obrazków, ich serce zaczynało bić szybciej. 

Oczy odbiciem miłości

Jeśli darzysz kogoś bardzo dużym uczuciem, ta osoba może rozpoznać to po twoich oczach. Jak? Nasze źrenice mają wtedy tendencję do rozszerzania. Jeśli więc w sekrecie się w kimś podkochujesz, lepiej nie zbliżaj się do tej osoby zbyt blisko. 

Łaskotek nie zrobisz sobie sam

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś sam zrobić sobie łaskotki, to wiesz, że to nie zadziała. Jest tak dlatego, że nasz mózg przewiduje czucie. Nasz oczekiwany ruch nie robi na nim żadnego wrażenia, bo zna go dużo wcześniej. Inaczej jest w przypadku, gdy zrobi to ktoś inny, na dodatek z zaskoczenia.

Płacz redukuje stres

Jeśli masz trudną i stresującą sytuację w życiu – pozwól się sobie wypłakać. To zmniejszy ból, jaki odczuwasz. Nasze łzy zawierają w sobie endorfiny, które zwalczają nasze przykre odczucia. 

Pępek – istna dżungla

Badacze odkryli, że nasz pępek może mieć biologicznie zróżnicowany bakteryjny ekosystem. Ma on być bardzo podobny do ekosystemu, który możemy znaleźć w deszczowych lasach. 

Stopy mogą zmienić rozmiar na starość

Kiedy się zestarzejesz, może zmienić się twój rozmiar buta. Dzieje się tak ponieważ po wielu latach noszenia i ściągania butów nasze więzadła oraz ścięgna słabną. To może powodować spłaszczanie się stopy, która automatyczne robi się szersza i dłuższa.

Starsi ludzie mają swój zapach

Tak samo zresztą jak i młodzi. Według ostatnich badań zapach starszych ludzi jest mniej intensywny, ale bardziej przyjemny niż zapach osób młodych i w średnim wieku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciało | człowiek | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje