8 najdziwniejszych zwierząt świata

Są zazwyczaj rzadko spotykane i mają nietypowy wygląd. Niektóre z nich, jak się okazało po wnikliwych badaniach, wykazują również niesamowite właściwości i potrafią np. żyć bez tlenu! Poznajcie najdziwniejsze zwierzęta świata!

Widoczny powyżej palczak madagaskarski zamieszkuje bambusowe lasy na Madagaskarze. Wielkością przypomina kota. Prowadzi jednak nocny tryb życia. W dzień śpi w dziuplach, w koronach drzew. 

Reklama

Pancernik karłowaty

Występuje na równinnych obszarach Argentyny. Jest uważany za najmniejszego z rodziny pancerników. Jego głowa i tułów mają od 12-15 cm. Pancernik karłowaty prowadzi nocny tryb życia. Porusza się pod warstwą piasku. Na powierzchnię wychodzi tylko w czasie deszczu.

Gekon liścioogonowy

Występuje w tropikalnych lasach Madagaskaru. To jaszczurka z rodziny gekonów. Przez jego wygląd z daleka można pomylić go ze zwykłym liściem!

Panopea generosa

Ten dziwnie wyglądający osobnik jest jadalnym małżem. Jego szyja może rozciągnąć się aż do metra długości. Penopea generosa uważa się za najstarszą małż na świecie. Najstarszy odkryty osobnik miał aż 168 lat!

Dowiedz się więcej na temat: dziwne zwierzęta | zwierzęta | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje