6 zabawnych zwierzaków, które nie grzeszą inteligencją

Ze zwierzętami jest jak z ludźmi. Niektóre są bardziej inteligentne, inne mniej. Te zwierzęta nie należą do najmądrzejszych i czasami naprawdę ciężko racjonalnie wytłumaczyć ich zachowanie.

Panda

Tak wiemy, pandy są przecież takie słodkie. Owszem są, ale do najmądrzejszych nie należą. Chociaż mają układ pokarmowy mięsożercy, cały czas jedzą tylko bambusy, które są mało pożywne. Żeby przeżyć, pandy muszą je jeść praktycznie bez przerwy!

Kakapo

Reklama

Kakapo to ptak, a konkretnie papuga, która jednak nie potrafi latać. Żeby się bronić, Kakapo wybiera chyba jedną z najgorszych metod na świecie. Jeśli go przestraszysz, to albo zastyga w bezruchu albo wspina się na drzewo, a później z niego skacze. Gdzie tu logika?

Leniwiec

Te zwierzęta inspirują chyba wszystkie leniwe osoby na świecie. Leniwce, żeby się wypróżnić schodzą z drzewa raz w tygodniu! Często też zapominają się i mylą własne ręce z gałęziami. Zamiast się ich chwycić po prostu spadają na dół, często tracąc przy tym życie...

Wiewiórka

Kolejny słodki zwierzak, ale niekoniecznie najbardziej inteligentny. Wiewiórki zbierają orzechy i chowają je w różnych miejscach. Mają jednak słabą pamięć i często zapominają, gdzie czekają na nie zapasy. Biegają wtedy w pośpiechu po drzewach i szukają swoich skrytek.

Aga

Ten rodzaj żaby jest nieco wyjątkowy. Otóż agi charakteryzują się tym, że spożywają zarówno żywy, jak i martwy pokarm, jedząc dosłownie wszystko, od zabitych żab aż po martwe węże i myszy oraz tym podobne przysmaki. Niezbyt to mądre...

Indyk

Durne zachowanie indyków, którego pewnie wielu z was miało okazję być świadkiem, wiąże się z pewnym neurologicznym zaburzeniem. Charakteryzuje się ono wydłużeniem szyi i przekręceniem głowy w taki sposób, że dziób znajduje się u góry. Taki skurcz może trwać nawet ponad minutę.

Żeby było ciekawiej indyki widzą także na oba oka oddzielnie tzn. w jednym mogą widzieć kompletnie inną rzecz niż w drugim. No dobra, indyki nie są głupie, tylko doświadczone przez los i już się z nich nie śmiejemy. Wy też nie powinniście!

Znacie jeszcze jakieś inne zwierzęta, które nie są zbyt mądre. Może wasz pies albo kot robi czasem coś, co ciężko wytłumaczyć? Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj więcej:

8 najdziwniejszych zwierząt świata

To najbardziej rozczulające zwierzę na świecie!

Najbogatsze zwierzęta świata

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta | śmieszne

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje