6 rzeczy, o których znaczeniu mogłeś nie mieć pojęcia!

Zastanawiałeś się czasem po co w kieszeniach spodni są jeszcze małe kieszonki albo do czego służy otwór w zatyczkach od długopisów? Jeżeli tak, przychodzimy z wyjaśnieniami.

Mała dziurka w szybach samolotu

Reklama

Okno samolotu jest złożone z dwóch szyb wykonanych z akrylowego szkła. Mała dziurka na dole okna pomaga wyrównać różnicę ciśnień między dwiema zewnętrznymi szybami, chroniąc okno przed uszkodzeniami.

Pozioma dziurka na guzik w górnej części koszuli

Jak pewnie nie raz zauważyłeś w koszuli wszystkie dziurki na guziki są pionowe oprócz tych pod samy kołnierzem. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta. W tych miejscach guziki mają większą skłonność samego rozpinania. Poziome otwory zapobiegają temu lepiej niż pionowe.

Dodatkowe otwory przy adidasach

Jak się okazuje mają one bardzo ważne znaczenie. Zostały zaprojektowane po to, aby dobrze dopasować nasze buty do stopy i jednocześnie zapobiec obcieraniom się skóry na kostkach. Jak ich używać wyjaśnia powyższe wideo.

Małe kieszonki w kieszonce przy jeansach

Pierwszy raz pojawiły się przy jeansach firmy Levis w 1873 roku. Cel? Były używane do przechowywania kieszonkowych zegarków. Do dzisiaj oficjalnie tak tłumaczy się ich użyteczność.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje