6 niezawodnych sposobów na chrapanie

Męczysz się z chrapaniem i nie wiesz, jak się tego pozbyć? Te sposoby powinny raz na zawsze rozwiązać twój problem!

Użyj specjalnych plastrów na nos

Reklama

Jeśli twój partner chrapie z powodu przytykających się przegród nosowych, możesz użyć specjalnych plastrów na nos. Rozszerzają one i otwierają przegrody ułatwiając oddychanie oraz redukując, a nawet całkowicie eliminując chrapanie.

Śpij na boku

Jeśli leżysz na plecach podstawa twojego języka i podniebienie miękkie opierają się o tył gardła, utrudniając oddychanie. Stąd bierze się chrapanie. Jeśli będziesz spać na boku, to pozwoli pomóc ci utrzymać otwarte gardło, co powinno zahamować chrapanie. 

Dobrze wysiąkaj nos przed spaniem

Oddychanie przez usta często jest powodem chrapania. Dobry sposobem jest więc dokładne wysiąkanie nosa przed pójściem spać. Możesz też użyć specjalnych sprejów do przeczyszczania przegród nosowych.

Zatkaj uszy

Jeśli nic nie pomaga, a twój partner nie chce medycznej interwencji warto spróbować wykorzystać zatyczki do uszu. Nie używaj ich jednak codziennie. Uszy też muszą odpocząć.

Wypij wywar z pokrzywy

W walce z chrapaniem może pomóc wywar z pokrzywy. Sposób jego przygotowania jest bardzo prosty. Połóż ususzone liście pokrzywy w gotującej się wodzie na 10-15 minut, a potem wypij wywar przed pójściem spać.

Pilnuj diety

Odpowiednia dieta naprawdę ma wpływ na chrapanie. Unikaj ciężkich posiłków i picia alkoholu przed pójściem spać. Alkohol rozluźnia mięśnie gardła, co sprawia, że jesteś bardziej podatny na chrapanie. Ma na nie także wpływ nadwaga. Kiedy masz trochę za dużo ciała twoje płuca i szyja blokują dopływ powietrza, powodując chrapanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chrapanie | porady | zdrowie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje