5 trików, dzięki którym szybciej nauczysz się nowego języka

Nauka nowego języka to dobra zabawa, a jego znajomość stanowi przydatną umiejętność. Wiele osób ma z nią jednak trudności i szybko się zniechęca, nie widząc rezultatów. Jeżeli też byłeś kiedyś w tym gronie mamy dla ciebie kilka wskazówek, co robić, żeby skutecznie uczyć się nowego języka!

Bohaterowie poniższego nagrania, Luca i Matthew, znają w sumie 11 języków, tj. niemiecki, rosyjski, japoński oraz język hiszpański. To właśnie na przykładzie tego ostatniego, w 5 krokach wyjaśniają, co należy zrobić, żeby nauka była dla ciebie przyjemnością i przynosiła szybsze efekty. Jak zaznaczają, ich wskazówki w takim samym stopniu odnoszą się także do nauki innych języków obcych.

Reklama

Wpleć język w swoje życie!

Jeżeli chcesz odnieść sukces koniecznie żyj nowym językiem - poszukaj w sieci programów, w których się nim posługują albo stron internetowych lokalnej prasy. Tylko w ten sposób nowy język cię pochłonie, a to podstawa skutecznej nauki!

Skontaktuj się z native speakerami

Niezwykle ważną rzeczą jest również kontakt z osobami danej narodowości, które na co dzień posługują się danym językiem. Znalezienie ich w dobie wymian studenckich to dziś żaden problem, zwłaszcza że chętnie dorabiają sobie one w ten sposób.

Znasz już angielski - tym lepiej!

Jeżeli znasz już język angielski będziesz miał trochę z górki, ponieważ mocno czerpie on z innych języków, tj. np. język język francuski czy też łacina, które są z kolei powiązane z jeszcze innymi językami, tworząc tak naprawdę wielką językową rodzinę! Dostrzeżesz to, gdy tylko rozpoczniesz naukę!

Wczuj się w nowy język!

Ucząc się języka staraj się poczuć jak osoba z danego kraju, wczuj się w swoją rolę, staraj się dobrze akcentować każde słowo. Przykładając wagę do takich rzeczy uda ci się poczuć dany język i wszystko to, co jest z nim związane, czyli kulturę danego kraju oraz temperament jego mieszkańców.

Po prostu zacznij!

Myślisz o nauce nowego języka? Nie myśl! Po prostu zacznij się uczyć i nie odkładaj tego na potem. Na początek koniecznie obejrzyj jednak to wideo - powinno cię zmotywować!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka | porady

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje