5 kroków, dzięki którym lepiej zaczniesz dzień

Wstawanie z łóżka wcale nie musi być drogą przez mękę. Wystarczy, że zastosujesz się do naszych wskazówek. Uwierz, to naprawdę działa!

Oszukaj czas

Reklama

Kładąc się spać, ustaw budzik kwadrans wcześniej niż zwykle. Rano każda minuta jest na wagę złota, a gdy będziesz miał ich do dyspozycji nieco więcej zauważysz, że poranne bieganie po mieszkaniu wcale nie musi być codziennym rytuałem.

Poznaj siłę muzyki

Ulubiony kawałek usłyszany tuż po obudzeniu się potrafi zdziałać cuda i z pewnością doda ci energii, której potrzebujesz, by dobrze zacząć dzień. Ustaw go więc jako sygnał alarmu, zamiast monotonnej, standardowej i irytującej melodyjki, na dźwięk której przeklinasz w duchu cały świat i masz jedynie ochotę przykryć się po uszy kołdrą. Pamiętaj, żeby co jakiś czas zmieniać budzącą cię piosenkę, gdyż nawet najbardziej uwielbiany utwór, po dłuższym czasie, może stracić swoją moc.

Nie myśl - po prostu działaj

Reguła ta nie pasuje może do każdej sytuacji, lecz zdecydowanie należy ją stosować przy wstawaniu z łóżka. W związku z tym, kiedy już sygnał ulubionej piosenki obudzi cię kwadrans wcześniej niż zwykle, nie przeciągaj momentu porzucenia ukochanej kołdry. Zrzuć ją z siebie czym prędzej, podnieś się powoli, wstań, przeciągnij się, wpuść do pokoju trochę świeżego powietrza, weź głęboki oddech i żyj.

Dowiedz się więcej na temat: porady | inspiracje

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje