13-latka zrobiła chłopakowi okrutny żart. Ten z rozpaczy popełnił samobójstwo

Internet pełen jest dziś rozmaitych wyzwań i ogłupiających filmów wideo, w których ludzie coraz to mocniej wystawiają się wzajemnie na próbę, pozorując np. swoją śmierć. Szczególnie mocno działają one na wyobraźnie nastolatków. W USA z tego powodu doszło niedawno do prawdziwego dramatu.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w mieście Marquette w stanie Michigan. Pewna 13-latka za pośrednictwem sieci rozpowszechniła fałszywą wiadomość o swojej śmierci, która dotarła także do jej 11-letniego chłopaka, Tysena Benza. Ten poruszony tym co zobaczył targnął się na swoje życie i w stanie ciężkim trafił do szpitala. Lekarzom nie udało się go niestety uratować.

Reklama

Z relacji jednej z koleżanek nastolatków wynika, że dziewczyna chciała zrobić wszystkim jedynie kawał i sprawdzić, czy jej chłopak naprawdę ją kocha. Teraz za to co zrobiła postawiono jej zarzut umyślnej szkody oraz używania komputera w celu popełnienia przestępstwa.

Zgodnie z obowiązującym w stanie Michigan prawem, korzystanie ze środków telekomunikacyjnych celem upozorowania własnej śmierci jest wykroczeniem, za które grozi kara do 6 miesięcy więzienia. Za używanie komputera w celu popełnienia przestępstwa kara wynosi z kolei do roku więzienia.

"Mój syn Tyson Benz był 11-letnim uczniem, sportowcem, komediantem, przyjacielem, bratem, charyzmatycznym i całkowicie niesamowitym dzieckiem. Wszyscy go kochali i nie zapomnimy go. Nasza rodzina jest załamana" - napisała w specjalnym oświadczeniu matka chłopca, Katrina Goss.

"Wzywamy inne rodziny, aby mówiły o tym głośno, docierały do swoich dzieci i omawiały z nimi zarówno niezwykły dar, jak i wielkie zagrożenie, jakim jest Internet oraz komunikatory. I że komunikacja na odległość może mieć dokładnie takie same efekty, jak rozmowa twarzą w twarz" - dodała kobieta.

Zobacz również:

12-latka odebrała sobie życie podczas transmisji w internecie

Popełniła samobójstwo przez hejt w sieci. Te zdjęcia mają dać ludziom do myślenia

Nastolatek mógł stracić życie przez słuchawki na uszach!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje