11 szalonych teorii spiskowych na temat znanych osób!

Żyją, nie żyją, mają sobowtórów. W sieci co jakiś czas pojawiają się kolejne mniej lub bardziej zwariowane teorie spiskowe na temat znanych osób. Zebraliśmy kilka z nich i opisujemy je poniżej.

Justin Bieber jest jaszczurką

Zapewne słyszeliście kiedyś o teorii spiskowej dotyczącej Reptilian - humanoidalnych gadów, które rzekomo zamieszkują naszą planetę i przybrały ludzką postać. Są one ponoć bardziej inteligentne i zdolne niż ludzie, dlatego też chcą przejąć panowanie nad światem.

Reklama

Okazuje się, że według 4% Amerykanów Reptilianem jest Justin Bieber. Swoje prawdziwe oblicze piosenkarz miał przypadkowo ujawnić w czasie procesu w sali sądowej. Zdradzić miały go jego jaszczurze oczy:

J.K Rowling zna prawdę o świecie magii!

Zwolennicy tej teorii spiskowej twierdzą, że J.K. Rowling wcale nie wymyśliła powieści o Harrym Potterze, ponieważ przedstawiony w książkach świat istnieje naprawdę tylko my, zwykli ludzie, nic o tym nie wiemy.

Według nich J.K. Rowling jest tzw. charłakiem, czyli osobą, która ma znikome magiczne moce i zdaje sobie sprawę z ich istnienia, dlatego też napisała książkę, aby pokazać ludziom, że istnieje też inny, magiczny świat.

Keanu Reeves pochodzi z przeszłości!

Teoria o tym, że słynny aktor wcale się nie starzeje jest jedną z bardziej popularnych w sieci. Według niej Keanu Reeves jest nieśmiertelny i w przeszłości pojawił się już na kartach historii świata jako król Karol Wielki oraz francuski aktor Paul Mounet.

Teoria jest pełna rozmaitych wątków. Jeden z nich mówi, że Mounet obok aktorstwa zajmował się też medycyną i udało mu się wynaleźć środek na nieśmiertelność. Dowodem potwierdzającym tę teorię ma być to, że od kilkunastu lat aktor niemal w ogóle się nie zmienił i na jego twarzy nie widać żadnych zmarszczek.

Władimir Putin nie żyje i ma sobowtóra

Choć brzmi to absurdalnie w sieci roi się od opinii, że prawdziwy Władimir Putin nie żyje od 2013 roku i jego miejsce zajął sobowtór. Początek tej teorii miała dać rzekomo Ludmiła Putin, była już żona prezydenta Rosji, która w wywiadzie z dziennikarzem pisma "Die Welt" miała powiedzieć, że w 2013 roku prawdziwego Putina zastąpił jego dubler.

Jak się później okazało do żadnego wywiadu wcale jednak nie doszło, a wiadomość o nim była jedynie plotką z ukraińskiego portalu swit24.net. Nie wszyscy dali jednak temu wiarę i w internecie wciąż nie brakuje głosów, że teoria jest prawdziwa. Dowodem ma być zmieniający się na przestrzeni lat wizerunek prezydenta Rosji, który zdaje się w ogóle nie starzeć. Stoją za tym operacje plastyczne czy osoby trzecie? Zdania są podzielone.

Dowiedz się więcej na temat: teorie spiskowe | kino | muzyka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje