11 polskich gwiazd jednego przeboju

Ci wykonawcy mieli swoje przysłowiowe pięć minut, ale później ich kariera nie potoczyła się już tak jak powinna. Mimo wszystko w pewnym sensie udało im się pozostać sławnymi, gdyż piosenki, które śpiewali wciąż nuci cała Polska.

Rotary - "Na jednej z dzikich plaż"

Reklama

Tego zestawienia nie można było zacząć inaczej. Piosenka formacji Rotary to prawdziwy hit, który do chwili obecnej przewija się przy okazji rozmaitych imprez. Żadna z późniejszych piosenek nie powtórzyła jednak sukcesu "Na jednej z dzikich plaż" i zespół po pewnym czasie się rozpadł. Sukcesem nie zakończyła się także próba jego reaktywacji.

De Su - "Życie cudem jest"

Zespół De Su tworzyły trzy wokalistki - Małgorzata Pruszyńska, Daria Durzgała oraz Beata Kacprzyk. Panie zasłynęły z piosenki "Życie cudem jest", którą wciąż czasem można usłyszeć w radiu. Później był jeszcze świąteczny hit "Kto wie?" i o De Su zrobiło się cicho.

Ewelina Flinta - "Żałuję"

Ewelina Flinta była odkryciem pierwszej edycji programu "Idol". Swoimi występami wywalczyła sobie w nim drugie miejsce. Wokalistka nagrała następnie płytę "Przeznaczenie", z której pochodziła piosenka "Żałuję" - wciąż będącą jej największym przebojem, którego sukcesu nie udało się już później powtórzyć.

Jeden Osiem L - "Jak zapomnieć"

Ta piosenka miała wszystko by odnieść sukces - smutną miłosną historię, chwytliwy motyw na pianinie oraz wpadający w ucho refren - i tak też się stało. Swojego czasu śpiewała ją cała Polska, dzięki czemu o Jeden Osiem L zrobiło się głośno. Żaden inny utwór tej formacji nie stał się już jednak takim hitem.

Magda Femme - "Kłamstwo"

Magda Femme była pierwszą wokalistką Ich Troje. Po pewnym czasie postanowiła jednak postawić na karierę solową i odejść z zespołu. Głośno stało się o niej tylko raz - za sprawą utworu "Kłamstwo".

Ciąg dalszy na kolejnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: muzyka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje