10 najpiękniejszych zamków w Polsce

Zamki od zarania dziejów cieszyły się ogromną popularnością i często stanowiły centrum życia towarzyskiego. Teraz są jednymi z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych naszego kraju i nie chodzi tu tylko o Zamek Królewski na Wawelu oraz Zamek Królewski w Warszawie. Wybraliśmy 10 innych, równie pięknych obiektów, które także znajdują się w Polsce.

Zamek w Niedzicy

Reklama

Wzniesiony najprawdopodobniej w początkach XIV wieku. Znajduje się na prawym brzegu zbiornika Czorsztyńskiego. Zamek był plenerem wielu filmów m.in. „Zemsty” na podstawie komedii Aleksandra Fredry. 

Zamek Książ

Znajduje się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Wybudowano go w latach 1288-1292. W 2014 roku z powodu pożaru została uszkodzona powierzchnia około 500 metrów kwadratowych dachu i poddasza zamku.

Zamek Moszna

Ta zabytkowa rezydencja została wybudowana w XVII wieku. Znajduje się we wsi Moszna w województwie opolskim. Obiekt otacza ponad 200-hektarowy park. Zamek posiada 365 pomieszczeń oraz 99 wież i wieżyczek

Zamek w Gniewie

Zbudowany przez Krzyżaków w 1290 roku. Na zamku odbywają się takie imprezy jak np. turnieje rycerskie czy pokazy kowalstwa artystycznego. Budowla w swojej historii była często przebudowywana.  

Zamek w Malborku

Wznoszono go od 1280 roku do połowy XV wieku. Wybudował go zakon krzyżacki. W latach 1457-1772 był rezydencją królów Polski. To jeden z najbardziej znanych zamków w Polsce.

Więcej na kolejnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: zamki | Polska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje