10 najgroźniejszych gangów i organizacji przestępczych świata

Słyną z ogromnej brutalności i bezwzględności. Ich członkowie często rozrzuceni są po wszystkich kontynentach. Przed wami jedne z najgroźniejszych gangów i organizacji przestępczych świata.

10. Crips

Crips powstali w Los Angeles, w roku 1969. Co ciekawe, zaczynali jako grupa walcząca o prawa człowieka. Później jednak zamienili się w brutalny gang. Są znani z noszenia niebieskich ubrań i chust. Szacuje się, że mają około 35 tysięcy członków. Ich specjalność to morderstwa, kradzieże i handel narkotykami. Jednego z członków tego gangu podejrzewano o zabicie słynnego rapera 2Paca. Sprawa do dzisiaj nie została jednak wyjaśniona.

9. Cosa Nostra

Reklama

Cosa Nostra to organizacja, którą stworzyli w USA włoscy imigranci. W ich języku nazwę tę tłumaczy się jako "nasza sprawa" lub "nasza rzecz". Członkowie włoskiej mafii znani są z żelaznych zasad obowiązujących wewnątrz grupy. Jeśli ktoś je łamie, karą praktycznie zawsze jest śmierć.

Szacuje się, że Cosa Nostra ma około 25 tysięcy członków, którzy współpracują z wieloma innymi gangami z całego świata. Zakres jej działalności jest niezwykle szeroki i obejmuje m.in. hazard, prostytucję oraz handel narkotykami.

Dowiedz się więcej na temat: gangi | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje